697-982-631, 608-401-936

biuro@olszewski-nieruchomosci.pl

wspolpraca
  • WYCENA NIERUCHOMOŚCI
    WYCENA NIERUCHOMOŚCI
  • WYCENA PRZEDSIĘBIORSTW
    WYCENA PRZEDSIĘBIORSTW
  • OPINIE I ANALIZY
    OPINIE I ANALIZY

Opinie i analizy

Rzeczoznawcy majątkowi pracujący w Kancelarii należą do Instytutu Monitoringi i Analiz Rynku Nieruchomości Silesia. Instytut zrzesza około 200 rzeczoznawców majątkowych z województwa śląskiego i zarządza największą bazą danych cen transakcyjnych ze śląskiego rynku nieruchomości – Baza Silesia.

 

Dzięki dostępowi do bazy, do której co kwartał wprowadzane jest około 10 000 transakcji rynkowych pochodzących z aktów notarialnych, jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować poziomy cen i trendy zachodzące na rynku nieruchomości.

 

Na podstawie posiadanych przez nas danych wykonujemy opinie i analizy przedstawiające wybrane segmenty śląskiego rynku nieruchomości. Przykładowo mogą być to analizy dotyczące hal magazynowych, gruntów przemysłowych, budynków biurowych, rynku budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego oraz nieruchomości komercyjnych.

 

Analizie podlega także potencjał wybranej lokalizacji na potrzeby planowanej inwestycji, umożliwia ona analizę konkurencji oraz wskazuje ceny transakcyjne nieruchomości z dokładnością do miast, dzielnic, bądź ulic.

 

Analizy, sporządzone rzeczoznawców majątkowych – praktyków na rynku nieruchomości – pozwalają ocenić potencjał wybranej lokalizacji oraz segment rynku wybranej inwestycji.